Linux Türkiye Topluluğu forumuna hoş geldiniz! 👋

Bize katıldığınız için çok mutluyuz.

Linux Türkiye Topluluğu

Linux® Türkiye Topluluğu (LTT; 29 Mayıs 2021), özgür yazılım lisansına dahil ve açık kaynak kodlu olan tüm Linux tabanlı işletim sistemlerini desteklemektedir. Linux® Türkiye ayrıca desteklediği Linux® tabanlı işletim sistemleri ile ilgili Türkçe; faydalı kaynak, içerik ve makaleler paylaşılmasını amaçlar.

Topluluğumuzun amaçları;

1. Linux işletim sistemini yaygınlaştırmak ve mümkünse gelişimi için çalışmak,
  2. Linux işletim sistemi eğitimleri vermek,
  3. Talep edildiğinde kar amacı gütmeyen organizasyonlara katılmak,
  4. Açık kaynak kodlu projeler geliştirmek veya gelişimini desteklemek,

Ülkemizde Açık Kaynak ve Linux kültürünün doğru anlaşılır olması için Linux Türkiye Topluluğu öncü rolünde her daim çalışmalarını yürütecektir.

Linux® tescilli ticari markası, markanın dünya çapında sahibi olan Linus Torvalds’ın münhasır lisans sahibi olan Linux Foundation’ın alt lisansı uyarınca kullanılmaktadır.

Başlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler:

:speaking_head: Resminizi, kendiniz ve ilgi alanlarınız hakkındaki bilgileri profilinize ekleyerek kendinizi tanıtın. Size sorulmasını istediğiniz tek bir soru olsa bu ne olurdu?

:open_book: Zaten başlamış olan tartışmalara göz atarak topluluğu tanıyın. Bir gönderiyi ilginç, bilgilendirici veya eğlenceli bulduğunuzda, takdirinizi veya desteğinizi göstermek için :heart: kullanın!

:handshake: Tartışmalara yorum yaparak, kendi bakış açınızı paylaşarak, sorular sorarak veya geri bildirimde bulunarak katkıda bulunun. Yanıt vermeden veya yeni konulara başlamadan önce lütfen Topluluk Kurallarını inceleyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa veya öneriniz varsa Site Geri Bildirimi bölümünde veya yöneticilerle ile iletişime geçerek bunu paylaşabilirsiniz.